Nowoczesne kotłownie

Właściwie zaprojektowana kotłownia pozwala na pokrycie rozmaitych potrzeb cieplnych w oparciu o pojedynczy kocioł lub też kilka kotłów, połączonych w kaskadę. Zasadniczym zadaniem kotłowni jest dostarczanie ciepła dla podstawowego systemu grzewczego budynku, na przykład grzejników. Możliwe jest także jednoczesne grzanie instalacji ogrzewania podłogowego czy ściennego a także podgrzewanie wody w basenie za pośrednictwem wymiennika ciepła. Połączenie tych funkcji z jednoczesnym przygotowywaniem ciepłej wody użytkowej, przy zastosowaniu odpowiedniego sterowania, nie jest niczym nadzwyczajnym.

Najlepsze rozwiązania dla twoich wymagań

Wielkie znaczenie przy projektowaniu kotłowni ma dobór odpowiednich rozwiązań do potrzeb, jakie stawia się przed kotłownią. Wybór taki poprzedzamy analizą ekonomiczną, z której wynika, jakie rozwiązanie przyniesie Inwestorowi maksimum korzyści w stosunku do poniesionych nakładów finansowych. Jak wykazała wieloletnia praktyka iluzorycznym bywa w tym przypadku stosowanie metody 'tanich rozwiązań’. Niejednokrotnie okazało się już, że koszt samej inwestycji po uwzględnieniu wieloletnich wydatków na gaz czy prąd przestawał być kluczowym elementem przy podejmowaniu decyzji o wyborze konkretnych urządzeń czy technologii.
Inteligentne i ekologiczne pompy ciepła

Firma Energo specjalizuje się również w ekologicznych i nowoczesnych urządzeniach grzewczych przekazujących energię nagromadzoną w gruncie, wodzie, czy powietrzu do systemu grzewczego budynku.